מחול מודרני

המחול המודרני הומצא מתוך מקום של בוז לבלט הקלאסי ומעריציו….. כמו בא לתת סטירת לחי מצלצלת לכל העבודת אלילים שהבלט הקלאסי הביא איתו.

הבלט הקלאסי תמיד שידר עליונות, שלמות, התרוממות מעל הקרקע וניסה ליצור תחושה של ריחוף.

המחול המודרני בא להביא מחאה מרה ודווקא להיצמד אל הקרקע. בעצם המחול המודרני התחיל ללמוד את הגוף בצורה אחרת.

המחול המודרני מביא איתו מנחים חדשים לגוף- קימור וקיעור של הגב. הרבה מנחים צמודי קרקע. עבודה בתיאום עם עוד רקדנית ועוד…..

למעשה, מה שנהיה היום, זה שכל אחד מייצר לעצמו איזו המצאה וקורא לזה מחול מודרני. באופן כללי- כל מורה מביאה את הטאצ' שלה ומעבירה הלאה את האופן שבו היא מתחברת למחול המודרני. 

אצלי בסטודיו בחרתי לסנן חלקים מסויימים הנלמדים בסגנונות ספציפיים של מחול מודרני היות והרגשתי שזה לקח קצת יותר מדיי חזק את הקטע של "כל אחד יעשה מה שבא לו".

ואיפה זה בא לידי ביטוי בעיניי?

גם בסגנונות מחול מודרני שצפיתי בהם והרגשתי שהרקדניות לא שמות לב שהן עושות דברים נורא מביכים ולא מתאימים על הבמה, לעיני העיניים הצופות. גם בסגנון התנועה וגם לעיתים, בשילוב עם עוד רקדניות. בעיניי- הדברים קצת יצאו מפרופורציה וניכנסו לציבור שלנו מדלת אחורית שלא היתה מוכנה לכל מה שהמחול הזה יביא איתו.

המחול המודרני הוא מעניין, מיוחד ויכול למנף את הרקדנית למקומות באמת מיוחדים. רק חשוב לשמור לא לאבד את הרגישות ולא לזרום עם כל שהמחול הזה, על כל גיווניו, מביא איתו…..

בהצלחה!

 

הכשרת מורות למחול
באוירה חרדית שמורה

לה פוינט, בית הספר לאומנויות המחול של לאה טייר מזמין אותך להצטרך לנבחרת המורות למחול במסלול הכשרה מקיף ורב תחומי.
הקורס יועבר ע"י המורות הטובות ביותר בתחום תוך שמירת הערכים ואוירה מתאימה. צוות חרדי בלבד!

ההכשרה כוללת:

הזדמנות אחרונה להצטרף לקורס 2024
הזדרזי לשריין לך מקום